mobile-menu

W Poznaniu rośnie innowacyjny kampus

Business Garden Park
 29-01-2019

Parki biznesowe położone dalej od centrum lub na jego obrzeżach, od kiedy pojawiły się w ofercie rynkowej, konsekwentnie przebijają się ze swoją ofertą do świadomości najemców, zdobywając coraz większą popularność.

W rezultacie, kampusy nie są już wyłącznie domeną najemców z sektora technologicznego i R&D. Przyciągają także firmy motoryzacyjne, farmaceutyczne czy media. W ostatnich latach szczególnie kompleksy z wiodącą funkcją biurową stały się ulubioną destynacją dla firm z szeroko rozumianego sektora IT/BPO/SSC.

Park biznesowy w Poznaniu

Poznań oferuje zaledwie cztery takie lokalizacje, z których jedna zasługuje na szczególną uwagę. Mowa o Business Garden, który powstaje przy ulicy Bułgarskiej, w jednej z bardziej obiecujących dzielnic Poznania. Docelowo, projekt będzie składać się z dziewięciu budynków biurowych usytuowanych na działce o powierzchni ponad sześciu hektarów.

W 2015 r. oddano do użytku 42 000 m2 powierzchni najmu rozlokowanej w czterech budynkach. Dwa lata później wystartowała budowa drugiego etapu inwestycji. Po jej zakończeniu, w pierwszej połowie 2019 r., Business Garden będzie nie tylko największym kampusem na lokalnym rynku nieruchomości z powierzchnią najmu bliską 90 000 m2, a także znaczącym elementem w urbanistycznym pejzażu dzielnicy Grunwald.
Tak duży kompleks jest doskonały dla najemców, którzy w chwili podpisania umowy najmu nie mają pewności, jak szybko będą się rozwijać. Ze względu na etapowość procesu realizacji projektu, firmy mogą bez przeszkód i niemal nieograniczenie powiększać przestrzeń swoich biur, bez konieczności zmiany adresu siedziby – mówi Magdalena Makuch, Leasing Manager Vastint Poland, reprezentująca właściciela Business Garden Poznań.

Biuro rośnie razem z Tobą

Choć od momentu oddania pierwszych budynków minęły zaledwie dwa lata, to potrzeba rozwoju jest wyraźnie zauważalna. Najemcy Business Garden tacy jak GSK, Capgemni, BZ WBK czy ADM zdążyli powiększyć swoje biura, wynajmując dodatkową przestrzeń i niewykluczone, że w przyszłości inni pójdą w ich ślady.
Cieszymy się, że Business Garden jest doceniany przez firmy, które zadomowiły się w kompleksie. Potwierdza się, że skala projektu oraz standard przestrzeni biurowej tworzą idealne warunki wspierające procesy biznesowe oraz rozwój centrów operacyjnych firm z sektora usług wspólnych. Liczymy także, że obecnie realizowany etap inwestycji pozwoli nam zaspokoić rosnący apetyt na nowoczesną powierzchnię biurową i przyciągnąć nowych graczy na rynek poznański – komentuje Magdalena Makuch.

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ


Chcesz wiedzieć więcej?
Ściągnij e-booka o trendach w poznańskim biznesie.
Przeczytasz w nim cały artykuł, ale dowiesz się też dowiesz się więcej o możliwościach w biznesie.

KONTAKT

Odkryj naturalną przestrzeń dla twojej firmy.
Zadzwoń: +48 61 639 75 75 lub napisz do nas.

Vastint Poland Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 18A
02-092 Warszawa