mobile-menu

Cykliści górą czyli rowerem do pracy

Business Garden Park
 27-01-2019

Polacy przesiadają się na rowery i pobijają kolejne rekordy. Rower to część zdrowego stylu życia, środek transportu, element przyjemnego spędzania wolnego czasu. Kilkanaście procent Polaków dojeżdża w ten sposób do pracy lub szkoły (11,2%, badanie Michael Page, średnio ok. 18% – wyniki ankiety PAYBACK Opinion Poll).

Dane CBOS już w 2012 roku pokazywały, że na rowerze jeździ 70% Polaków, w tym systematycznie 22%. Kolarstwo jest drugim najpopularniejszym sportem uprawianym amatorsko (zaraz po bieganiu) i jest ekologicznym i szybkim sposobem przemieszczania się, szczególnie w dużych miastach. Włodarze miast starają się usprawnić komunikację rowerową: długość ścieżek dla cyklistów w samej stolicy przekroczyła pół tysiąca kilometrów – do końca 2017 roku planowano, że w Warszawie zostanie oddane do użytku już 550 km ścieżek. Wrocław, który zajmuje drugie miejsce w Polsce w rankingu długości szlaków rowerowych, ma obecnie około 220 km ścieżek.
Poznań realizuje program, dzięki któremu w najbliższych latach ma powstać spójny system ciągów rowerowych o łącznej długości niemal 160 kilometrów. Wraz z rosnącymi szlakami, osobnymi ścieżkami i rozwiązaniami ułatwiającymi swobodne poruszanie się jednośladów po drogach wspólnych, szybko pojawiają się kolejne stacje rowerów miejskich, ułatwiające sprawne i szybkie przemieszczanie się po mieście za pomocą wypożyczonych rowerów.

Rowerem do pracy

System rowerów miejskich w Warszawie odnotowuje kolejne rekordy – w 2017 roku odnotowano ponad 5 milionów wypożyczeń. Tylko jednego majowego dnia zanotowano ponad 46 tysięcy wypożyczeń! Operatorzy stacji rowerów miejskich wydłużają sezon, niektóre miasta nie wprowadzają w ogóle przerwy zimowej, bo użytkownicy coraz chętniej sięgają po jednoślady także zimą. Rower nie jest już traktowany wyłącznie jako forma rekreacji, ale jest niezależnym i przyjemnym środkiem transportu w mieście, pozwalającym wygodnie i bez korków przemieszczać się z domu do pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ


Chcesz wiedzieć więcej?
Ściągnij e-booka o trendach w poznańskim biznesie.
Przeczytasz w nim cały artykuł, ale dowiesz się też dowiesz się więcej o możliwościach w biznesie.

KONTAKT

Odkryj naturalną przestrzeń dla twojej firmy.
Zadzwoń: +48 61 639 75 75 lub napisz do nas.

Vastint Poland Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 18A
02-092 Warszawa